ارزیابی نمایشگاه سنگ مسکو از دیدگاه ندا زمانی

ارزیابی نمایشگاه سنگ مسکو از دیدگاه ندا زمانی

رئیس کمیسیون فرهنگی و نمایشگاهی انجمن سنگ ایران: هزینه حمل و نقل از کشور ترکیه به روسیه حدودا ده هزار دلار است اما هزینه حمل و نقل از ایران به کشور روسیه حدودا سه هزار دلار است که این مساله یکی از مهمترین نکات مثبت تجارت ایران با روسیه است.

832
0
ندا زمانی
ندا زمانی

ندا زمانی رئیس کمیسیون فرهنگی و نمایشگاهی انجمن سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه سنگ مسکو اظهار داشت: برای اولین بارصنعت سنگ ایران در قالب یک پاویون در نمایشگاه مسکو شرکت کرد که ادامه این روند می تواند برای صنعت سنگ ایران بسیار مفید و موثر باشد.

وی افزود: نمایشگاه مسکو را به لحاظ اندازه نمی توان نمایشگاه بزرگی دانست، تعداد بازدید کنندگان این نمایشگاه هم در حد و اندازه نمایشگاههای بزرگ نبود. هزینه های شرکت در نمایشگاه بالا بود و به نظرم می توانستیم با هزینه های کمتری در نمایشگاه حضور داشته باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و نمایشگاهی انجمن سنگ ایران ادامه داد: یکی از اقداماتی که می توانست در نمایشگاه مسکو برای شرکت کنندگان ایرانی بسیار جذاب و موثر باشد بازدید از کارخانجات و معادن سنگ مسکو بود که متاسفانه این کار انجام نشد.

وی تصریح کرد: قبل از اعزام شرکت های صنعت سنگ به نمایشگاه مسکو لازم بود که اطلاعات و آگاهی های لازم در مورد صنعت سنگ این کشور و چگونگی عقد قرارداد و استانداردهای موجود را داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: برخی همکاران برای اینکه بتوانند مشتری های روسی را جذب کنند قیمت هایی بسیار پایین ارائه می دادند که اصلا منطقی نبود و برخی هم بدون توجه به قیمت های موجود در بازارهای جهانی همان قیمت های بالایی که در ایران است را ارائه می دادند که هر دو روش به ضرر صنعت سنگ ایران است.

زمانی گفت: هزینه حمل و نقل از کشور ترکیه به روسیه حدودا ده هزار دلار است اما هزینه حمل و نقل از ایران به کشور روسیه حدودا سه هزار دلار است که این مساله یکی از مهمترین نکات مثبت تجارت ایران با روسیه است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده + سه =