تنوع بخشیدن به بازار فروش حلال صادرات سنگ

تنوع بخشیدن به بازار فروش حلال صادرات سنگ

عضو خانه معدن خراسان جنوبی: بخش صادرات سنگ ایران به دلیل اینکه دارای بازار سنتی است نیازمند مشاوران اقتصادی خبره و مدرن است. همچنین مشاوران اقتصادی وزارت امور خارجه می بایست به بخش بازرگانی جهت کشف بازارهای جدید کمک کنند.

370
0
احمد پروین
احمد پروین

احمد پروین عضو خانه معدن خراسان جنوبی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: بخش صادرات سنگ ایران به دلیل اینکه دارای بازار سنتی است نیازمند مشاوران اقتصادی خبره و مدرن است. همچنین مشاوران اقتصادی وزارت امور خارجه می بایست به بخش بازرگانی جهت کشف بازارهای جدید کمک کنند. دولت باید از واحد های تولیدی و بازرگانی حمایت های لازم را انجام دهد که ما هم بتوانیم با تنوع بخشیدن به بازار فروش مشکل صادرات را حل کنیم.

وی ادامه داد: شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی راه میانبری جهت جلب اعتماد مصرف کننده است که اعتماد لازم و کافی را در این زمینه بدست بیاورد. شرکت در نمایشگاه های خارجی فرصت مناسبی برای شناساندن خود در زمینه فعالیتمان می باشد و می توانیم در ذهن خریدار خارجی اعتمادی را جلب کنیم که ایران هم از معادن معدنی غنی است و تنها مشکل ما نداشتن دستگاه ها ی فرآوری سنگ می باشد.

پروین گفت: صنعت سنگ و معدن اروپا از لحاظ تکنولوژی برتری قابل ملاحظه ای با کشور های آسیایی نظیر ایران و چین دارد. در ایران صرفا کمبود تکنولوژی وجود ندارد بلکه کارکرد تولید کنندگان در مجموع تهسیلات کار اثر دارد. در ایران هزینه تمام شده کالا بسیار بالاست. به همین دلیل  مصرف کنندگان خارجی ترجیح می دهند کالای مصرفی خود را از ایران تهیه نکنند.

عضو خانه معدن خراسان جنوبی افزود: با توجه به اجرای برجام و رفع تحریم ها به طور مشخص علائمی دیده می شود. با اتفاق هایی که در عرصه سیاست افتاده مدتی زمان خواهد برد تا قفل اقتصادی باز و رکود بازار برطرف شود. دولت می بایست  با ایجاد بسته های حمایتی و ارائه تسهیلات، تولید کنندگان را تشویق به حضور در نمایشگاه ها کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یازده − سه =