احمد طیبی: سنگ درجه سه دهبید را به ما می دهند

 احمد طیبی: سنگ درجه سه دهبید را به ما می دهند

مدیرعامل شرکت رویال دهبید: سنگ خام درجه یک معدن دهبید به طور مستقیم صادر می شود و گیر ما نمی آید و ما مجبور هستیم سنگ خام درجه سه دهبید را مصرف کنیم.

413
0
احمد طیبی
احمد طیبی

احمد طیبی مدیرعامل شرکت رویال دهبید در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در سال ۷۹ به اتفاق چهاربرادرم این شرکت را راه اندازی کردیم؛ ابتدای کار ما راه اندازی یک کارخانه سنگبری بود اما به تدریج کار را گسترش دادیم و تعداد کارخانه ها را افزایش دادیم تا به امروز که تعداد کارخانه ها به چهار واحد رسیده است.

وی افزود: در کارخانه های سنگبری علاوه بر تولید برای مصرف داخل، تولید برای صادرات را هم دردستور کار قرار دادیم و از سال ۸۳ محصولات خود را به چین، هلند ، کانادا و دوبی صادر می کنیم. صادرات ما هم سنگ بریده هم سنگ کوپ است.

وی تصریح کرد:  ۹۰% محصولات کارخانه ما سنگ دهبید است چون کارخانه ما در نزدیکی این معدن قرار دارد مجبور هستیم سنگ دهبید را فراوری کنیم. سنگ خام درجه یک معدن دهبید به طور مستقیم صادر می شود و گیر ما نمی آید و ما مجبور هستیم سنگ خام درجه سه دهبید را مصرف کنیم.

مدیرعامل شرکت رویال دهبید گفت: یکی از بزرگترین مشکلات ما در واحدهای سنگبری بحث بیمه تامین اجتماعی است. برای کارگر باید ۴۰۰ هزار تومان به تامین اجتماعی پرداخت کنیم که این مبلغ واقعا زیاد است بسیاری از کارگرهای ما بارها و بارها فشار آورده اند و می گویند که ما بیمه تامین اجتماعی نمی خواهیم و این پول را به خودمان بدهید. در بسیاری از کشورهای دنیا مبلغی که برای بیمه کارگر پرداخت می شود ده درصد است نه سی درصد.

وی یاد آور شد: طبق قانون کارخانجات واقع در مناقع محروم ۱۳ سال از مالیات معاف هستند اما متاسفانه این قانون در مورد ما رعایت نشد و از روز اول از ما مالیات گرفتند، بارها و بارها اعتراض کردیم اما هیچ کس به اعتراض ما توجهی نکرد.

وی خاطر نشان کرد: با وجود مشکلاتی مانند بیمه، اداره مالیات، برق، آب، گاز و چک هایی که باید دو سال منتظر بمانیم تا نقد شوند به این نتیجه رسیدم که اگر کارخانه را بفروشم و مثل خیلی ها پول آن را در بانک بگذارم خیلی بهتر است. همه اداره ها دم از خدمت به تولید می زنند اما عملا بسیاری از آنها مانع تولید و تولید کننده هستند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

11 + سیزده =