احمد شریفی: نمایشگاه های سنگ کشور تجمیع شوند

احمد شریفی: نمایشگاه های سنگ کشور تجمیع شوند

دبیر انجمن سنگ ایران: در صورت برگزاری يك نمايشگاه می توانيم پتانسيل‌های سراسر كشور را متمركز و افراد مصرف كننده و ذی نفع را از سراسر دنيا را دور يكديگر جمع كنيم.

602
0
احمد شریفی
احمد شریفی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از مهر، احمد شریفی دبیر انجمن سنگ ایران در همایش رویکرد صادرات محور صنعت سنگ که در اتاق بازرگانی اصفهان برگزارشد، اظهار داشت: مطالبی که در این همایش در ارتباط با اخلاق و فرهنگ مطرح شد از اهمیت زیادی برخوردار است؛ ما در صنعت سنگ ۲۰ تشکل داریم اما مشکل اصلی ما این است که این تشکل‌ها در مبحث معدن، فرآوری و صادرات به شکل متفرقه عمل می کنند و هیچ اتحاد نظری ندارند.

وی با اشاره به اینکه نیازمند فرهنگ‌سازی در زمینه کار جمعی برای صنعت سنگ هستیم، افزود: کمتر تشکلی در کشور به وسعت صنعت سنگ داریم اما برای مطالبه نیازهای این صنعت از دولت به دلیل عدم وحدت لازم، ضعیف حرکت کرده‌ایم و بر این اساس برای ایجاد همدلی بیشتر در اساسنامه انجمن سنگ تشکیل انجمن استان‌ها را مدنظر قرار داده‌ایم.

دبیر انجمن سنگ ایران با بیان اینکه سالانه سه نمایشگاه صنعت سنگ در اصفهان، محلات و تهران برگزار می‌شود، بیان داشت: لازم است این نمایشگاه‌ها تجمیع و در یکی از شهرهای کشور برگزار شود چراکه امکان حضور تمام نمایندگان خارجی این صنعت در هرسه نمایشگاه وجود ندارد.

وی افزود: در صورت برگزاری یک نمایشگاه می توانیم پتانسیل‌های سراسر کشور را متمرکز و افراد مصرف کننده و ذی نفع  از سراسر دنیا را دور یکدیگر جمع کنیم.

شریفی با اشاره به اینکه شورای سیاست‌گذاری صنعت سنگ در کشور شکل گرفته است، ابراز داشت: بخشی از درخواست‌هایی مطرح شده در این شورا شامل برداشتن فشارهای مالی و ضد حمایتی سازمان‌های مرتبط در استان‌ها از معادن درباره جرائم دیر کرد، عدم ارائه سهمیه سوخت و بارنامه و کاهش قیمت حقوق دولتی است که از سال ۹۱ تا کنون چند برابر شده است.

دبیر انجمن سنگ ایران بیان داشت: با توجه به فرسودگی ماشین‌آلات معادن با عمر متوسط بیش از ۲۰ سال باید از طریق پشتیبانی صندوق بیمه معادن، ماشین‌آلات مورد نیاز تأمین شود و در این راستا باید واحدهای فرآوری که از نظر تجهیزات پتانسیل صادراتی دارند شناسایی شوند و در این زمینه انجام حمایت مالی به منظور ارتقا تولیدات کیفی آن‌ها ضروری است و پیش‌بینی می شود در سال ۹۵ حدود ۳۰۰ کارخانه در این راستا شناسایی شوند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه × 4 =