احمد شریفی: مهمترین اولویت انجمن سنگ ایران تشکیل کمیسیون ها است

احمد شریفی: مهمترین اولویت انجمن سنگ ایران تشکیل کمیسیون ها است

عضو هیات مدیره و دبیرانجمن سنگ ایران: لازم است که فرهیختگان و خبرگان صنعت سنگ کشور در کمیسیون های تخصصی حضور داشته باشند.

329
0
احمد شریفی
احمد شریفی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ماهنامه حجار، احمد شریفی عضو هیات مدیره و دبیرانجمن سنگ ایران در مورد برنامه های تعیین شده برای این دوره از انجمن اظهار داشت: برنامه های ما در این دوره با توجه به اولویت هایی که مطرح است تنظیم شده است. در حال حاضر یکی از مهمترین بحث های انجمن تشکیل کمیسیون ها است.

وی افزود: لازم است که فرهیختگان و خبرگان صنعت سنگ کشور در کمیسیون های تخصصی حضور داشته باشند زیرا در این کمیسیون ها تمامی مسائل، چالش ها و راهکارهایی که برای رفع مشکلات و پیشرفت صنعت سنگ کشور لازم است مطرح می شود.

دبیر انجمن سنگ ایران تصریح کرد: در حال حاضر ۴ کمیسیون در این انجمن شکل گرفته که عبارتند از کمیسیون فرهنگی نمایشگاهی و فضای مجازی، کمیسیون اقتصادی و توسعه صادرات، کمیسیون فراوری و ارتقاء تکنولوژی و کمیسیون معدن که شامل بخش های اکتشاف و استخراج است.

وی درباره اهداف کمیسیون های یاد شده گفت: کمیسیون اقتصادی و توسعه صادرات عمدتا با توجه به استراژی برنامه ۵ ساله به فعالیت مشغول است. به طور مستمر این کمیسیون دو بار در هفته جلساتی را برگزار می کند و برنامه ۵ ساله جزو اهداف آن است زیرا باتوجه به شرایط کشور و واقعیت ها و ظرفیت های موجود نیاز است که برنامه ۵ ساله و راهکار رسیدن به این برنامه در کمیسیون تنظیم و سپس تصویب شود تا ما آن را به شورای سیاست گذاری ارائه کنیم.

وی ادامه داد: وزارتخانه تمایل زیادی دارد که انجمن ها و کمیسیون ها طرح های کارشناسی شده و قابل اجرا را برای تصویب در شورا ارائه کنند.

وی گفت: در کمیسیون فرآوری و ارتقاء تکنولوژی سعی ما براین است که ترکیبی از سه گروه تولید کنندگان، ماشین سازان و ابزارسازان صنعت در کنار هم قرار گیرند و مشکلات و چالشهایی که به لحاظ فنی و تکنیکی در ارتباط با تولید وجود دارد را  بررسی و رفع کنند تا کیفیت تولید آنها افزایش پیدا کند تا جایی که در بخش ماشین آلات صادرات هم داشته باشیم.

شریفی یادآور شد: در حال حاضر جلسات کمیسیون ها شروع شده و مهمترین مساله برای آنها ارتقاء تولید است.

وی گفت: کمیسیون معدن در دو بخش اکتشاف و معدن فعالیت دارد، سعی ما براین است که در این کمیسیون افراد خبره و مدیران وزارت خانه مانند مهندس اقبالی مدیرکل بهره برداری و مهندس کشاورز مدیرکل اکتشافات حضور داشته باشند تا در اتخاذ تصمیمات از نظرات مدیران وزارت خانه بهره ببریم و کار کاشناسی شده مثمر ثمری را به شورای سیاستگذاری ارائه دهیم.

وی ادامه داد: نکته ای که در این کمیسیون ها بسیار حائز اهمیت است ارتقاء سطح کمی و کیفی آموزش در زمینه تولید فراوری و صادرات است. در همین راستا انجمن سنگ تفاهم نامه ای را با انجمن سنگ ایتالیا برای ایجاد انستیتوآموزشی در ایران به امضاء رسانده و ما در حال حاضر در حال بررسی ایجاد مرکز آموزشی مشترک میان ایران و ایتالیا در تهران و اصفهان هستیم.

وی افزود: دوستان ما در اصفهان اعلام آمادگی کرده اند که حاضرند برای انجام این کاربا سرعت وارد میدان شوند، تفاهم نامه نهایی در این راستا با حضور آقای مهندس نعمت زاده وزیر محترم صنعت معدن و تجارت به امضاء رسیده است علاوه براین تفاهم نامه توسط مهندس ابوالقاسم شفیعی و فلایوماربلی روسای انجمن سنگ ایران و ایتالیا در محل برج میلاد تهران به امضا رسیده است.

وی گفت: در بازارهای هدفی که هم ما وهم ایتالیایی ها حضور دارند آنها ظرفیت هایی دارند که ما از آنها خواسته ایم تا در بخش توسعه و صادرات در بازارها به ما یاری رسانند تا حضور پر رنگ تری در این بازارهای داشته باشیم. در بخش تکنولوژی هم خواستار مشارکت و سرمایه گذاری آنها با شرکت های داخلی در زمینه انتقال تکنولوژی به کشورمان در بعد فراوری و ساخت ماشین آلات و ابزار و لوازم مورد نیاز سنگبری هستیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

18 + هفده =