احمد شریفی: صادرات سنگ ایران به دو میلیارد دلارخواهد رسید

احمد شریفی: صادرات سنگ ایران به دو میلیارد دلارخواهد رسید

نائب رئیس انجمن سنگ ایران: تلاش های بسیار مهمی توسط انجمن سنگ ایران در حوزه صادرات انجام شده که نتیجه این تلاش ها تا شش ماه الی یک سال آینده خود را نشان خواهد داد.

201
0
احمد شریفی
احمد شریفی

احمد شریفی نائب رئیس انجمن سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: تنها راه نجات ما دربحث صنعت سنگ و خارج کردن این صنعت از رکود افزایش صادرات و حرکت جدی برای حضور در بازارهای جهانی است.

وی افزود: با توجه به تحریم های اقتصادی که در سالهای گذشته بر کشور ما تحمیل شد نتوانستیم عملکرد خوبی در بحث صادرات داشته باشیم اما در حال حاضر و با اجرای برجام لازم است که در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشیم و صادرات سنگ ایران را به دو میلیارد دلار در سال برسانیم.

وی ادامه داد: تلاش های بسیار مهمی توسط انجمن سنگ ایران در حوزه صادرات انجام شده که نتیجه این تلاش ها تا شش ماه الی یک سال آینده خود را نشان خواهد داد و بسترهای رونق صنعت سنگ را فراهم خواهد کرد.

وی تصریح کرد: یکی مواردی که لازم است با دقت پیگیری شود بحث ارتقاء کیفیت تولیدات واحدهای فرآوری ما است. بدون فرآوری درست و استاندارد و اصولی تلاشهای ما در بازارهای جهانی توفیق چندانی را به همراه نخواهد داشت. بهترین تبلیغ برای محصول، کیفیت خود محصول است.

وی تصریح کرد: انجمن سنگ ایران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت تعاون اقدام به تشکیل کنسرسیوم های صادراتی خواهد کرد که این کنسرسیوم ها بحث های صادراتی هر منطقه را بادقت و طبق استاندارهای بین المللی پیگیری خواهند کرد.

شریفی ضمن تاکید بر لزوم بسط وگسترش فرهنگ مشارکت ادامه داد: تلاش های واحدهای فرآوری ما در بحث صادرات زمانی می تواند نتیجه ای مطلوب داشته باشد که در قالب کنسرسیوم و با مشرکت جمعی همراه باشد.

وی گفت: شرکت در نمایشگاه های تخصی سنگ یکی از اولویت های انجمن سنگ ایران است. نمایشگاه مسکو یکی از نمایشگاههای بسیار با اهمیت دنیا است که باید در آن حضور داشته باشیم. کشور روسیه یکی از بازارهای هدف سنگ ایران است.

وی افزود: حضور در نمایشگاه های خارجی می تواند بسترهای ایجاد ارتباط و بسط و گسترش روابط تجاری را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد. نمایشگاه سنگ چین، ایتالیا و ترکیه از مهمترین نمایشگاه های سنگ دنیا هستند که می توان در این نمایشگاه ها با خریداران واقعی سنگ آشنا و با آنها وارد مذاکره شد.

0
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

19 − شانزده =