نیک طبع: ارز آوری سنگ کرمان از پسته بیشتر خواهد شد

نیک طبع: ارز آوری سنگ کرمان از پسته بیشتر خواهد شد

نائب رئیس انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان: مهمترین عامل عدم پیشرفت و توسعه صنعت سنگ جدی نگرفتن این مقوله توسط برخی مسئولین است.

286
0
معدن سنگ
معدن سنگ

احمد رضا نیک طبع نائب رئیس انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: از سال ۱۳۸۸ به همت انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان و با همکاری همه جانبه مدیران کارخانجات سنگبری و فعالان معدن این استان یک حوزه صادراتی در این استان تشکیل و به نام «کرمانیا استون» ثبت گردید.

وی افزود: بلافاصله پس از ثبت این شرکت اقدامات لازم در خصوص ایجاد دفاتر بازاریابی و فروش در کشورهای عراق، قطر و گرجستان انجام و با تمام توان سعی کردیم که بحث صادرات سنگ کرمان به این کشورها را انجام دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های بسیار خوبی که در کشورعراق وجود داشت در چند شهر این کشور شعبه های مختلف دائر کردیم. نتیجه این کار برای ما بسیار رضایت بخش بود اما زمانی که بحث داعش درعراق پیش آمد ما با مشکلات بسیار زیادی مواجه شدیم و دیگر نتواستیم همانند گذشته در این کشور فعالیت صادراتی خود را ادامه دهیم.

نائب رئیس انجمن توسعه صادرات سنگ های تزئینی استان کرمان خاطر نشان کرد: در کشور قطر و گرجستان هم مشکلات تحریم کار ما را با وقفه مواجه کرد و نتوانستیم فعالیت های صادراتی خود را به نحو احسن پیش ببریم. در حال حاضر دفاتر ما درهر سه کشور بازاست اما ما فقط با ده درصد از توان خود دراین دفاتر فعالیت می کنیم.

وی گفت: مطالعات گسترده ای را روی کشورعمان آغاز کرده ایم که با توجه به برداشته شدن تحریم ها امیدواریم که بتوانیم فعالیت صادراتی خود را با قدرتی مضاعف انجام دهیم. برداشته شدن تحریم ها بهترین اتفاق برای فعالان بخش صادرات است که با تکیه بر آن می توان بسترهای رشد و توسعه در این زمینه را فراهم کرد.

نیک طبع تصریح کرد: مهمترین عامل عدم پیشرفت و توسعه صنعت سنگ جدی نگرفتن این مقوله توسط برخی مسئولین است. با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره رشد و توسعه صنعت سنگ و معدن، اینکه برخی مسئولین هنوز این مقوله را جدی نمی گیرند جای سوال و تجب دارد.

وی با اشاره به توانمندی های بسیار بالای صنعت سنگ در استان کرمان افزود: اگر بحث سنگ توسط مسئولین جدی گرفته شود این صنعت می تواند به موازات صنعت پسته برای این استان و کشور ارز آوری کند.

وی عدم هماهنگی بین فعالان سنگ کشور را یکی دیگر از معضلات اساسی این صنعت عنوان کرد و گفت: در مورد تشکیل یک پارلمان قوی متشکل از اعضاء صنعت سنگ که بتوانند در مورد مشکلات این صنعت گفتگو و راهکارهای لازم را ارائه دهند پیشنهادهایی به انجمن سنگ ایران ارائه داده ایم اما متاسفانه هنوز اقدامات جدی و موثر در این خصوص انجام نشده است.

وی حضور در نمایشگاههای مختلفی که برای صنعت سنگ در داخل و خارج از کشور برگزار می شود را یکی از مهمترین عوامل موفقیت در امر صادرات دانست و ادامه داد: مهمترین عامل موفقیت ما در بحث صادرات حضور در نمایشگاههای مختلف خارج از کشور بود ما دراین نمایشگاهها توانستیم با بسیاری از تجار و بازرگانان و صنعتگران صنعت سنگ آشنا شویم و با آنها همکاری کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید