احمد خلیل پور: مردم ایران خودشان را تحریم کردند

احمد خلیل پور: مردم ایران خودشان را تحریم کردند

رئیس هیئت مدیره انجمن تخصصی معدنکاران و صنایع معدنی خوی: وضع بانک ها و بهره ها گران است، اگر بانک ها سپرده را از مشتری بگیرند و آن را به عنوان وام به تولید کننده ها با سود کمتر بپردازند مشکل تعرفه ها و وضع بازار مساعد میشود اما متاسفانه بانک ها به وضع خود رسیدگی میکنند.

342
0
احمد خلیل پور
احمد خلیل پور

احمد خلیل پور رئیس هیئت مدیره انجمن تخصصی معدنکاران و صنایع معدنی خوی درگفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: عمده مشکلات در حوزه کاریمان وضع بازار و واردات بی رویه، عدم تلاش برای صادرات و سود های بیش از حد بانک ها میباشد.اگر میخواهیم وضع مملکت را از نظر صنعت و معدن جویا شویم باید به وضع بانک ها و سود های بانکی توجه کنیم. وضع آشفته ی سود های بانکی باعث شده است که عده ای که در این حوزه ورشکست میشوند، ناچار به نزول گرفتن شوند.

وی ادامه داد: وضع بانک ها و بهره ها گران است، اگر بانک ها سپرده را از مشتری بگیرند و آن را به عنوان وام به تولید کننده ها با سود کمتر بپردازند مشکل تعرفه ها و وضع بازار مساعد میشود اما متاسفانه بانک ها به وضع خود رسیدگی میکنند. وقتی بانک ها ۲۰ درصد سود میگیرند پس من نوعی کارخانه نمیزنم و پیشرفت نمیکنم.

خلیل پور گفت: در هر کشوری صنعت و معدن بازوی قوی و اصلی آن مملکت محسوب میشود پس مدیریت حرف اول را در این زمینه میزند. متاسفانه جوان ها انگیزه ای برای کار ندارند زیرا بازنشسته ها بعد از چند سال کاری وارد تشکیلات میشوند و مدیریت ها را بر عهده میگیرند و اجازه نمیدهند جوان ها سطح کاری خو دشان را نشان دهند.

وی تصریح کرد: در وهله ی اول باید بهره ی بانکی کاهش یابد تا مردم از دلال بازی دست بکشند و بانک ها سپرده های مردم را با وام های سود پایین در اختیار تولید کننده ها قرار دهند. در بانک های کشور های خارجه سود ها در حدود ۵ درصد و یا حتی کمتر میباشد چرا دولت بودجه را تقسیم نمیکند و اکثرا بودجه را خرج نوسازی و ظواهر بانک ها میکنند؟

رئیس هیئت مدیره انجمن تخصصی معدنکاران و صنایع معدنی خوی خاطر نشان کرد: استخدام ها هیچ کدام از روی سنجش نیست. کسی که به وسیله پارتی استخدام شود تا آخر عمر با پارتی کار میکند. این مسائل آنقدر باید بازگو شود تا به گوش مسئولین برسد.استخدام ها باید از طریق اداره کار یا سازمان سنجش صورت گیرد.

وی افزود: امکانات نمایشگاه های خارج از کشور با نمایشگاه های داخلی قابل مقایسه نیست. در ایران به دلیل نبود امکانات کافی و وجود ماشین آلات سنتی پیشرفت آنچنانی صورت نمیگیرد و مجبور به خام فروشی هستیم. در صورتی که سنگ هایی که در ایران وجود دارد انحصاری میباشد.

وی یاد آور شد: وضع بازار کار در زمان تحریم ها بهتر بوده است. ولی ما همچنان تحریم هستیم زیرا دولت آمریکا کارخانه و بولدوزر و… به ما نمیفروشد اما ماشین های آخرین مدل را در اختیار ایران میگذارد و از سوی مردم هم استقبال میشود پس میتوان گفت؛ مردم ایران خودشان را تحریم کردند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید