صلواتی فر: سنگ کوپ مان را از خارج وارد می کنیم

صلواتی فر: سنگ کوپ مان را از خارج وارد می کنیم

عضوهیات مدیره انجمن سنگ ایران: من خریدار با خیال راحت از معدندار خارجی خرید می کنم و مطمئن هستم که همواره به نیاز های من پاسخ مثبت خواهد داد نه عوارض نه مالیات نه حقوق معدنی و نه خیلی چیزهای دیگر از سوی معدندار خارجی تغییر نمی کند؛ موضوعی که معدندار ایرانی همیشه در گیرآن است.

484
0
احسان صلواتی فر
احسان صلواتی فر

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از حجار، احسان صلواتی فر عضوهیات مدیره انجمن سنگ ایران با اشاره به این نکته که رکود روی کارخانه فرآوری وی هیچ گونه تاثیری نداشته گفت: ما سهمی از بازار داشتیم که توانستیم آن را حفظ کنیم هر چند که این سهم خیلی ناچیز بوده اما توانستیم حفظش کنیم. ما حتی افزایش تولید هم داشته ایم ولی خودمان را ملاک تمام صنعت قرار نمی دهیم.

وی افزود: ما هم تولیدمان زیادتر شده هم افزایش نیرو داشته ایم اما رکود وجود دارد، قطعا با کاهش تعداد پروانه های ساختمان متقاضیان سنگ هم کاهش پیدا کرده اند.

وی تصریح کرد: درمیانگین چهارسال گذشته هر سال در صد قابل توجهی میزان پروانه های ساختمان کاهش یافته است و تقریبا می توان گفت به شرایط سالهای ۸۵ بازگشته ایم.

عضو انجمن سنگ ایران ادامه داد: تقاضای داخلی برای سنگ بالای۸۰درصد کاهش یافته و تقاضای خارجی هم نداشته ایم پس بازار فقط وابسته تقاضای داخلی و بازار مسکن است البته ما برای اینکه ریسک تولیدمان را کاهش دهیم به سمت صادرات رفتیم.

وی خاطر نشان کرد: حدودا ۳۰ درصد از تولیدمان را صادرمی کنیم و این صادرات بیشتر به کشورهای استرالیا انجام می شود. تصمیم داریم به سمت بازار روسیه هم برویم. برای اینکه نیاز کارخانه به سنگ کوپ را برطرف کنیم از کشورهایی مثل ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و افغانستان سنگ کوپ وارد می کنیم.

صلواتی فر گفت: یک واقعیت در کشور ما وجود دارد و آن این است که معدنداران داخلی برعکس معدنداران خارجی تعهدی به من خریدار ندارند و این به خاطراین است که معدندار داخلی فعالیت هایش تحت تاثیر تصمیمات دولتی است.

وی ادامه داد: ممکن است یک معدندار به طور خیلی ناگهانی در گیرو دار مسائل و تصمیمات دولتی دچار بحران شود که این مساله هم در قیمت و هم در تعهدات فروش به من خریدار تاثیر می گذارد اما در خارج از کشور معدندار همیشه بر روی یک روال ثابت حرکت می کند.

وی تصریح کرد: من خریدار با خیال راحت از معدندار خارجی خرید می کنم و مطمئن هستم که همواره به نیاز های من پاسخ مثبت خواهد داد نه عوارض نه مالیات نه حقوق معدنی و نه خیلی چیزهای دیگر از سوی معدندار خارجی تغییر نمی کند؛ موضوعی که معدندار ایرانی همیشه در گیرآن است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

11 − شش =