صلواتی فر: انجمن سنگ ایران عامل ایجاد وحدت است

صلواتی فر: انجمن سنگ ایران عامل ایجاد وحدت است

عضو هیات مدیره انجمن سنگ ایران: انجمن سنگ ایران در راستای اهداف خود با انجمن سنگ کشورهای دیگر ارتباط برقرار کرده است. از جمله این اقدامات ارتباط با انجمن سنگ ایتالیا بوده است.

235
0
احسان صلواتی فر
احسان صلواتی فر

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ماهنامه حجار، احسان صلواتی فر عضو هیات مدیره انجمن سنگ ایران اظهار داشت: پس از رفع تحریم ها و اجرای برجام شرایط اقتصادی نوینی در کشور ایجاد شده و ما در چنین فضایی نیازمند ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر با میان اعضاء انجمن سنگ ایران هستیم و معتقدیم این رویکرد منجر به ایجاد وحدت میان اعضاء از طریق یکسان سازی منافع آنها و یا به عبارت بهتر توافق منافع صنفی آنان خواهد بود.

وی افزود: انجمن سنگ ایران می تواند در این میان همانند پل ارتباطی بین بدنه صنعت سنگ و نهادهای مسئول داخلی و خارجی نقش آفرینی کند و موجبات رشد هر چه بیشتر و تعامل صنعتگران داخلی و خارجی را فراهم آورد به همین منظور ابتدا در فضای مجازی صفحه ای ایجاد کرده ایم تا همکاران نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

وی تصریح کرد: هیات مدیره انجمن تصمیم گرفت ارتباط درون صنفی را به صورت مستقیم دنبال کند و مقرر شد تا همایش هایی را با عنوان فرصتهای صنعت سنگ هر بار در یکی از استان ها مانند تهران، اصفهان و مرکزی که صاحبان صنعت سنگ و معدن در آن حضور دارند برگزار کند.

عضو هیات مدیره انجمن سنگ ایران گفت: انجمن سنگ ایران در راستای اهداف خود با انجمن سنگ کشورهای دیگر ارتباط برقرار کرده است. از جمله این اقدامات ارتباط با انجمن سنگ ایتالیا بوده است.

صلواتی فر تصریح کرد: طی بازدید از نمایشگاه ورونا من به همراه آقای جمشید مولایی به عنوان نمایندگان هیات مدیره و همچنین آقای حنیف حکمتی که در واقع رابط ایتالیایی ما بودند با آقای فلاویو مارابلی رئیس انجمن سنگ ایتالیا جلسه ای برگزار کردیم که گزارش این جلسه را خدمت آقای دکتر سرقینی ارائه کردیم. ایشان به آقای گلیجانی و نظری ماموریت دادند که جلسه ای دیگر با حضور نمایندگان وزارت خانه برگزار شود تا حمایت بخش دولتی از انجمن سنگ ایران را از این طریق رسمیت ببخشند.

وی خاطر نشان کرد: در بخش آموزش در سفر قبلی پیشنهاد همکاری میان ما و ایتالیایی ها تنظیم شد و در این همایش به امضاء رسید و به قراردادی چهار جانبه میان سازمان فنی و حرفه ای، انجمن سنگ ایران، انجمن سنگ ایتالیا و انستیتو بین المللی سنگ ایتالیا تبدیل شد.

وی ادامه داد: این قرارداد برنامه ای دو ساله است که در آن سهم ایتالیا هفتصد هزار یورو و سهم ایران هم هفتصد هزار یورو تعیین شده است. طی این قرارداد تعهدات طرفین کاملا مشخص شده و همه چیز با دقت قیمت گذاری شده است.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه انجمن سنگ ایران متعهد شده فضای آموزشی لازم شامل ساختمان و سخت افزارهایی مانند کامپیوتر، لوازم آزمایشگاهی و امکان حضور در معادن و کارخانه ها برای برقراری کلاس ها به دو صورت تئوری و عملی را تامین نماید و ایتالیایی ها نیز ملزمند دستگاههای مورد نیاز فراوری و معدنی مانند دریلینگ را برای آموزش ارائه کنند.

وی یادآور شد: هزینه چاپ مقالات و بروشورها و جزوات مورد نیاز و مواد اولیه مورد نیاز برای آزمایش در زمینه فراوری و معدنی نیز برعهده انجمن سنگ ایران است، همچنین معرفی شرکتهای مستعد سرمایه گذار و سرمایه پذیر از جانب هر دو انجمن انجام می شود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید