احداث پایانه صادراتی و نمایشگاهی سنگ در خراسان جنوبی

احداث پایانه صادراتی و نمایشگاهی سنگ در خراسان جنوبی

 سرکار خانم مهندس حسینایی مدیریت پایانه صادراتی سنگ و مواد معدنی استان با بیان اینکه خراسان جنوبی قطب معدنی سنگهای شرق کشور است،گفت: پایانه صادراتی ونمایشگاهی سنگهای تزئینی و مواد معدنی پیرو مصوبه هیات محترم دولت در سفر استان، برای نخستین بار در ایران و در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی احداث گردیده است.

346
0
پایانه صادراتی و نمایشگاهی سنگ استان خراسان جنوبی
پایانه صادراتی و نمایشگاهی سنگ استان خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، سرکار خانم حسینایی مدیر پایانه صادراتی سنگ و مواد معدنی استان خراسان جنوبی گفت: استان خراسان جنوبی دارای پتانسیلهای زیادی در بخش معادن است. شرایط خاص زمین شناسی این استان منجر به پیدایش مواد معدنی (۵۴ ماده معدنی با ذخیره قطعی بالغ بر ۵٫۲ میلیارد تن)  در سطح استان شده است.

وی اظهار داشت این امر ضرورت توجه به جایگاه معدنی، تقویت بهره برداری، فرآوری مواد معدنی،ایجاد ثروت وارزش افزوده با تکیه بر پتانسیلهای معدنی استان را نشان می دهد لذا توسعه معادن وصنایع معدنی وتجارت آنها نقش محوری را در توسعه اقتصادی استان داراست.

حسینایی افزود: خراسان جنوبی که به اذعان کارشناسان، قطب گرانیت ایران نام گرفته است باداشتن انواع گرانیت های رنگی سهم خاصی را در بازارهای جهانی داشته است. پایانه صادراتی و نمایشگاهی سنگ و مواد معدنی با متمرکز کردن محصولات معدنی استان، برای بسیاری از چالشهای موجود معدن کاران وصادرکنندگان، راه حل ارائه خواهد نمود.

 وی  در ادامه از جمله اهداف و برنامه های تأسیس پایانه صادراتی سنگ و مواد معدنی را حذف واسطه ها از حوزه صادرات سنگ استان درچرخه تأمین ابزارولوازم معدنی دانست واظهار داشت: مدیریت بهای فروش محصولات ،تشویق به پرهیز از رقابت مخرب، بازاریابی کلیه محصولات سنگ و مواد معدنی، ایجادامکان تأمین سرمایه گذاری درگردش واحدهای معدنی با تضمین محصولات موجود در انبار پایانه از دیگر اهداف است.

وی همچنین گفت: تمرکز واحدهای خدماتی ونمایندگان فروش ماشین آلات وابزارهای معدنی در پایانه،کاهش هزینه حمل زمینی تا بنادر و استفاده از ظرفیت کامل ناوگان حمل و نقل، ایجادارتباط با دست اندرکاران سنگ افغانستان وتوسعه همکاری های دوجانبه، کنترل کیفی محصولات پیش از ورود به بنادر وپیشگیری از اتلاف وقت وهزینه در بندر به دلیل نقایص کیفی، اعزام هیئت های تجاری به نمایشگاه‌های مرتبط در خارج از کشور، برگزاری  همایشها ونمایشگاه تخصصی از برنامه‌های این پایانه است.

حسینایی به توسعه صنعت بیمه در معادن اشاره کرد وافزود: تجمع محصولات معدنی، امکان فروش محصولات معدنی فصلی در بازدیدهای تجاری بازرگانان خارجی بدون نیاز به حضور در معادن را فراهم می‌سازد.

وی اظهار داشت: شرکت در مناقصات ومزایده‌های داخلی و خارجی مرتبط با سنگ ها ومواد معدنی،مطالعه واجرای پروژه‌های معدنی ومطالعاتی مربوط به وزارت صنعت، معدن وتجارت و سازمان زمین شناسی کشور، انجام مشاوره‌های معدنی و کلیه ی فعالیتهای اکتشاف واستخراج معدنی در معادن از دیگر اهداف وبرنامه‌های این پایانه سنگ در خراسان جنوبی است.

وی درپایان نیز ضمن اشاره به این موضوع که پایانه صادراتی سنگ وفرآورده‌های معدنی خراسان جنوبی در ۲ فاز، با غرفه های متعدد اختصاصی تجاری با کلیه امکانات رفاهی از جمله رستوران، کافی شاپ، مینی مارکت،کافی نت، آژانس و دفتر باربری و… قابل واگذاری می باشد، افزود:  اکنون که به حول وقوه الهی، اولین پایانه صادراتی سنگ و مواد معدنی کشور در این استان اجرایی گردیده است از کلیه فعالان معدنی کشور دعوت می شود تا به منظور رسیدن به یک هدف منسجم وبرنامه ریزی شده با حضور خود ما را در تصیم گیری در خصوص ایجاد تحولی در صنعت سنگ کشور در چارچوب تشکیلات منسجم و مدرن، کارا و توانمند، یاری رسانند.

Telegram.me/birjandsezir

www.birjandsez.ir

خانم حسینایی _ مدیریت پایانه : ۰۹۱۵۷۵۷۲۵۷۰

آقای یزدانی _ روابط عمومی : ۰۹۳۶۰۴۴۴۸۷۹

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید