ابوالقاسم غفاری: قوانین مالیات اصلاح شود

ابوالقاسم غفاری: قوانین مالیات اصلاح شود

مدیرعامل شرکت یکتا صنعت: پرداخت مالیات وظیفه است و هیچ کس علاقه ای به ندادن آن ندارد اما مساله این است که در برخی موارد مالیات را به صورت فله ای برای ما تعیین می کنند.

263
0
ابوالقاسم غفاری
ابوالقاسم غفاری

ابوالقاسم غفاری مدیرعامل شرکت یکتا صنعت در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت یکتا صنعت در محمود آباد اصفهان واقع شده و این شرکت دستگاههای فراوری سنگ از قبیل قله بر، کالیبر، کف بر، ساب نواری، اره، کوره طبقاتی و اسلب برگردان تولید می کند.

وی افزود: قیمت دستگاههایی که توسط این شرکت تولید می شود یک پنجم قیمت دستگاههای خارجی است و برای جلب نظر مشتریان فروش اقساطی هم در نظر گرفته ایم. کیفیت این دستگاهها در مقایسه با دستگاه های ترک یا چینی بسیاربهتر است اما از دستگاه های ایتالیایی چند درصد پایین تر است. تولیدات شرکت یکتا صنعت یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارد.

وی ادامه داد: در تولید صد درصد مشکل داریم که مهمترین این مشکلات به عدم توجه برخی مسئولین دولتی به تولید برمی گردد. ما از برخی از مسئولین دولتی فقط شعار می شنویم. شعار در مورد حمایت از تولید؛ اما در بسیاری از موارد عملا هیچ اتفاق مثبتی نمی افتد.

غفاری تصریح کرد: پرداخت مالیات وظیفه است و هیچ کس علاقه ای به ندادن آن ندارد اما مساله این است که در برخی موارد مالیات را به صورت فله ای برای ما تعیین می کنند. زمانی من با میل و رغبت مالیات را پرداخت می کنم که احساس کنم عدالت در محاسبه آن رعایت شده و این کار با حساب و کتاب دقیق صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت یکتا صنعت گفت: برخی تولید کننده ها با بیمه مشکل دارند. در بسیاری از تعاملاتی که تولید کننده با اداره های دولتی دارد کفه  ترازو به نفع اداره دولتی پایین می رود. اگر کارمند بیمه در موردی اشتباه کند بازهم تاوانش را تولید کننده باید بدهد؛ این مورد برای من اتفاق افتاده است.

وی خاطر نشان کرد: در بحث صادرات تاکنون فقط یک مورد صادرات به افغانستان داشته ایم که به آن هم نمی شود گفت راه اندازی خط صادرات. در صادرات ما نمی توانیم با ترک ها و چینی ها رقابت کنیم آنها برای صادرات از طرف دولتشان حمایت می شوند و همیشه چند قدم جلوتر از ما هستند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

شانزده − دو =