ابوالقاسم شفیعی: صادرکنندگان سنگ در ایران مشمول ۸۰ درصد مالیات می‌شوند

ابوالقاسم شفیعی: صادرکنندگان سنگ در ایران مشمول ۸۰ درصد مالیات می‌شوند

رئیس انجمن سنگ ایران گفت: در ایران صادرکنندگان سنگ ۸۰ درصد مشمول مالیات می‌شوند که باید برای حمایت از صادرکنندگان سنگ اقدامات و حمایت‌های لازم انجام شود.

169
0
ابوالقاسم شفیعی
ابوالقاسم شفیعی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، ابوالقاسم شفیعی ظهر امروز در همایش صادرات سنگ ایران و در شروع به کار نهمین نمایشگاه سنگ محلات اظهار داشت: در حال حاضر خام فروشی یکی از معضلات صنعت سنگ در کشور بوده این صنعت را مانند آفتی مورد تهدید قرار می‌دهد و سرمایه‌ گرانبها و با ارزش این بخش را با کمترین درآمد و بیشترین زحمت به کشورهای دیگر واگذار می‌کند.

وی افزود: به منظور افزایش درآمدهای فعالان این عرصه باید جلوی خام فروشی در کشور گرفته شود و زنجیره فرآوری محصولات در این راستا تقویت شود.

رئیس انجمن سنگ ایران تصریح کرد: به همین منظور و برای توسعه صادرات سنگ ایران باید با برنامه‌ریزی و هدفمند حرکت کرد چرا که سنگ ایران از نظر کیفیت و تنوع حرف نخست را در دنیا می‌زند و باید مسئولان امر با برنامه‌ریزی دقیق فضای توسعه صادرات این محصول را فراهم کنند.

شفیعی بیان کرد: در حال حاضر بالا بودن قیمت تمام شده محصولات یکی از دلایلی است که مانع حضور موفق ایران در بازارهای جهانی شده است.

وی افزود: در بسیاری از کشورها، تولیدکنندگان سنگ از ۱۰۰ درصد معافیت مالیاتی برخوردار هستند، این درحالی است که در کشور ما صادرکنندگان سنگ مشمول ۸۰ درصد مالیات می‌شوند و در این راستا باید در راستای حمایت از صادرکنندگان سنگ اقدامات و حمایت‌های لازم انجام شود.

رئیس انجمن سنگ ایران عنوان کرد: با وجود قابلیت‌های بالای ایران در تولید سنگ‌ها تزئینی متاسفانه شاهد واردات سنگ‌های تزئینی و ساختمانی از کشورهایی مانند ترکیه و چین هستیم که این اقدام تهدیدی جدی برای بازار سنگ ایران به شمار می‌رود.

شفیعی با اشاره به اینکه شهرستان محلات مرکز تراورتن ایران و جهان است گفت: در صورتی که تراورتن از ترکیه وارد شود نمی‌تواند با آن رقابت کند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد کارگران بخش معدنی در سنگ‌های تزئینی ۱۲۰۰ نفر و در بخش‌های دیگر در سنگ آهن و غیره  ۵۰۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

رئیس انجمن سنگ ایران افزود: ایران با برخورداری از ۱۹۵۰ معدن و ۶۰۰۰ واحد سنگبری ۱۸۰ میلیون دلار صادرات دارد، همچنین از مجموع ۱۴ میلیون تن تولید سنگ، مجموع سنگ صادراتی  ۵۱۶ هزار تن است که حدود ۴ درصد از کل تولید را به خود اختصاص داده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 5 =