ابوالقاسم سرتیپی: وعده وعیدهای دولت مردم را امیدوار نمی کند

ابوالقاسم سرتیپی: وعده وعیدهای دولت مردم را امیدوار نمی کند

433
0
ابوالقاسم سرتیپی
ابوالقاسم سرتیپی

ابوالقاسم سرتیپی معاون کمسیون معدن و سنگ تزئینی و عضو اتاق بازرگانی اصفهان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: رشد و توسعه بالاخص در صنعت سنگ در سایه صادرات تحقق پیدا میکند. بازار داخل اشباع شده و تنها راه رشد و توسعه این صنعت  فروش سنگ در قالب صادرات است.

وی در ادامه گفت: فروش سنگ به کشورهای دیگر و محقق شدن صادرات حمایت و کمک دولت را می طلبد. دولت میبایست تحریم های موجود را ازبین ببرد تا صنعت سنگ در سایه صادرات اوضاع بهتری پیدا کند.

معاون کمسیون معدن و سنگ تزئینی استان اصفهان افزود: صنعت سنگ ایران در مقایسه با کشورهای دیگر مشکلاتی نظیر قیمت بالا در فروش و بهره بانکی بالا را دارد. دولت ها با هم فرق می کنند و مسلما نوع کمکی که به این صنعت می کنند هم با یکدیگر فرق می کند.

وی افزود: با توجه به تجربه پنجاه ساله خود به صراحت می گویم در دنیا نظیر سنگ ایران وجود ندارد، خدا این لطف را داشته و زیباترین سنگها را در اختیار ما ایرانیان گذاشته است اما به علت خود تحریم ها و برخی تحریم های خارجی  فعلا در این زمینه قادر به پیشرفت نیستیم.

سرتیپی ادامه داد: دولت برای ایجاد بازار فروش فقط و فقط وعده و وعید میدهد. دولت باید پاسخگوی مردم باشد. بهره های بانکی بالاست، نرخ  مالیاتها بسیار افزایش یافته و مشکلات فراوانی را به وجود آورده است. تمام صحبت هایی که دولت در این زمینه انجام میدهد وعده و وعیدی بیش نیست، قرار بود در اصفهان  ۱۰ درصد مالیات بر درآمد را به عوان مالیات بر ارزش افزوده قرار دهند که به هیچ عنوان عملی نشد.

عضو اتاق بازرگانی اصفهان گفت: به دلیل آگاهی هایی که در این زمینه دارا هستم با اطمینان میگویم که  صنف سنگ حتی یک درصد از تولید کنندگانش  هم قادر به وصول مالیات بر ارزش افزوده نیستند و نمی توانند این مبلغ را از مشتری دریافت کنند .

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

8 − هفت =