موفقیت صادرات سنگ با استفاده از کنسرسیوم ها

موفقیت صادرات سنگ با استفاده از کنسرسیوم ها

رئیس هیات مدیره سنگ گل یخ: لازم است در ایران اتحادیه ها و کنسرسیوم های فروش سنگ در حد واندازه های بزرگ تشکیل شود که افراد حاضر در آن به همه زبانهای دنیا مسلط باشند و کار آنها فقط برقراری ارتباط و فروش سنگ به خارج از کشور باشد.

396
0
ابراهیم شیخ زاده
ابراهیم شیخ زاده

ابراهیم شیخ زاده رئیس هیات مدیره سنگ گل یخ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت سنگ گل یخ در ارومیه است و حدودا ۷ سال است که تاسیس شده است. تاکنون فقط سنگ گرانیت را فرآوری می کردیم اما از الان به بعد سنگ مرمریت و تراورتن را هم فرآوری خواهیم کرد.

وی افزود: بازار مصرف سنگ در ایران کم و محدود است و خیلی نمی توان به آن تکیه کرد اما بازار جهانی بسیار گسترده و وسیع است و می توان با ورود به آن رکود حاکم بر صنعت سنگ ایران را از بین برد.

وی ادامه داد: ورود به بازارهای جهانی، ارتباطات و تخصص می خواهد که ما فعلا شرایط انجام این کار را نداریم و تاکنون نتوانسته ایم در این مورد کاری را انجام دهیم اما افرادی هستند که سنگ ما را خریداری و صادر می کنند.

رئیس هیات مدیره سنگ گل یخ گفت: لازم است در ایران اتحادیه ها و کنسرسیوم های فروش سنگ در حد واندازه های بزرگ تشکیل شود که افراد حاضر در آن به همه زبانهای دنیا مسلط باشند و کار آنها فقط برقراری ارتباط و فروش سنگ به خارج از کشور باشد.

وی تصریح کرد: با خطوط تولید فعلی نمی توان کار صادرات را انجام داد و لازم است تا خطوط تولید ما به سازی شوند در صورت به سازی خطوط تولید بهره وری کارخانه های نیز به میزان بسیار زیادی بالا می رود. با دستگاههای جدید از هر تن سنگ کوپ می توان ۱۵ متر سنگ تولید کرد در صورتی که با دستگاه های قدیمی از هر تن سنگ کوپ فقط ۹ متر سنگ استخراج می شود.

وی یادآورشد: بیش از۵۰% از کارخانه های سنگبری ارومیه به دلیل رکودی که بر بازار حاکم است تعطیل شده اند. برخی از واحدهای سنگبری هم در کار صادرات سنگ به عراق هستند اما آنها هم با مشکلات ریز و درشتی مواجه هستند و نتوانسته اند پول خود را از خریداران دریافت کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید