ابراهیم جمیلی: ایران جزو ۱۰ کشور معدنی دنیا است

ابراهیم جمیلی: ایران جزو ۱۰ کشور معدنی دنیا است

فعال صنعت معدن: برای توسعه اکتشافات فقط نباید منتظر سرمایه گذاران خارجی باشیم بلکه باید با حمایت های لازم تکنولوژی‌های روز را در این حوزه به کار گیریم.

211
0
ابراهیم جمیلی
ابراهیم جمیلی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، ابراهیم جمیلی فعال صنعت معدن با اشاره به اینکه یک میلیون و ۶۴۸ هزار هکتار مساحت کشور است، اظهار داشت: کشور ما پتانسیل معدنی بسیاری دارد و جزو ۱۰ کشور معدنی دنیا است اما متأسفانه هنوز در ابتدای راه فعالیت معدنی به ویژه اکتشافات هستیم و خیلی موفق عمل نکرده‌ایم.

 وی با بیان اینکه برای اکتشافات نیازمند سرمایه و تکنولوژی روز هستیم که نبود آنها مشکلاتی را ایجاد کرده است، افزود: عمده اکتشافات توسط دولت انجام شده و بخش خصوصی حضور مؤثری در این بخش ندارد در حالی که دولت باید با پرداخت هزینه های اکتشاف به بخش خصوصی بسترهای لازم را برای تقویت این بخش فراهم کند.

جمیلی با اعلام اینکه عمده اکتشافات امروز در سطح انجام می شود، گفت: برای توسعه اکتشافات فقط نباید منتظر سرمایه گذاران خارجی باشیم بلکه باید با حمایت های لازم تکنولوژی‌های روز را در این حوزه به کار گیریم.

این فعال بخش معدن با بیان اینکه کمبود تجهیزات و ماشین آلات در حوزه معدن بسیار است، تصریح کرد: در حال حاضر پهنه بندی هایی در استان های مختلف برای اکتشافات انجام شده که امروز نمی‌توان در مورد آنها قضاوت کرد اما در مجموع کشور با توجه به پتانسیل بالای خود هنوز در بخش اکتشافات معدن خوب عمل نکرده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

16 − 12 =