ابراهیم ابراهیم زاده: صنعت سنگ نیازمند توجه ویژه مسئولین است

ابراهیم ابراهیم زاده: صنعت سنگ نیازمند توجه ویژه مسئولین است

فعال با سابقه صنعت سنگ در شهر مشهد: یکی دیگر از مشکلات ما تامین کارگر است. کارگر ایرانی تمایلی به کار در کارخانه سنگبری ندارد و از آن سو با کار کردن کارگر افغانی هم مخالفت می شود و مسئولین اجازه استفاده از کارگر افغانی را نمی دهند.

148
0
ابراهیم ابراهیم زاده
ابراهیم ابراهیم زاده

ابراهیم ابراهیم زاده فعال با سابقه صنعت سنگ در شهر مشهد و مدیر کارخانه سنگبری امید در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: بسیاری از واحدهای تولیدی در شهر مشهد مشکل کمبود نقدینگی دارند و متاسفانه روی کمک بانکها هم نمی توانیم زیاد حساب کنیم زیرا درصد سود وام هایی که پرداخت می کنند بالا است و به درد تولید نمی خورد.

وی افزود: بانک در بسیاری از موارد تفاوت چندانی بین واحدهای تولید و دیگر مشاغل نمی گذارند و همان وامی را که به واحدهای تولیدی پرداخت می کنند به مشاغل دیگر هم پرداخت می کنند به عنوان مثال درصد سود وام واحدهای تولیدی با لوکس فروشی یکی است و این اصلا منطقی نیست.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات بسیار عمده ای که واحدهای تولیدی مشهد با آن درگیر هستند و هنوز حل نشده مساله مالیات بر ارزش افزوده است. ما بارها اعلام کرده ایم که نمی توانیم این مالیات را پرداخت کنیم اما متاسفانه مسئولان تاکنون رسیدگی نکرده اند.

فعال با سابقه صنعت سنگ در مشهد تصریح کرد: کارخانه سنگبری با شغلی مانند رستوران داری تفاوت اساسی دارد. در رستوران مردم علاوه بر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به کارگران رستوران انعام هم می دهند ولی در کارخانه سنگبری مشتری چندین مورد تخفیف می گیرد و دست آخر هم چک چند ماهه می دهد و اصلا زیر بار پرداخت مالیات برارزش افزوده نمی رود اگر هم زیاد فشار بیاوریم می رود و از فرد دیگری خرید می کند.

ابراهیم زاده گفت: یکی دیگر از مشکلات ما تامین کارگر است. کارگر ایرانی تمایلی به کار در کارخانه سنگبری ندارد و از آن سو با کار کردن کارگر افغانی هم مخالفت می شود و مسئولین اجازه استفاده از کارگر افغانی را نمی دهند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

20 + دو =