آیا نیاز به ساخت کارخانه سنگبری جدید هست؟

آیا نیاز به ساخت کارخانه سنگبری جدید هست؟

زمانی می توانیم به ساخت کارخانه های جدید فکر کنیم که کارخانه های موجود دو شیفت و سه شیفت کار کنند و ظرفیت آنها کاملا پر شده باشد.

1057
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، طبق آمارهای موجود در کشور ایران بیش از ۵۵۰۰ کارخانه سنگبری وجود دارد که عمده این کارخانجات در شهرهای اصفهان، محلات، قم، آذربایجان و لرستان واقع شده است. درآمد زا بودن کارخانجات سنگبری در برخی دوره های مختلف باعث شده تا سرمایه گذاران نسبت به احداث کارخانه سنگبری علاقه نشان دهند و تعداد این کارخانه ها در شهر های سنگ خیز ایران روز به روز بیشتر شود.

این رویه باعث به وجود آمدن کارخانجاتی شده که بسیاری از آنها به لحاظ داشتند قدرت مالی متوسط و یا ضعیف هستند و فقط می توانند برای مصرف داخل سنگ تولید کنند و به لحاظ توان مالی از برقراری ارتباط با شرکت های بزرگ خارج از کشور و انجام صادرات عاجز هستند.

در حال حاضر صنعت سنگ ایران بیش از هر چیز نیازمند کارخانجات مجهز به فن آوری جدید (برش با اره) و همین طور بخش بازرگانی و بین المللی و بازاریابی قوی است تا بتواند با قدرت مالی خوبی که برای خود تعریف کرده حضوری پایدار در بازارهای بین المللی داشته باشد.

صنعت سنگ ایران نیازمند کارخانجات جدید نیست، در ایران به اندازه کافی کارخانه وجود دارد و سرمایه گذاران می توانند با شریک شدن با کارخانجات فعلی بسترهای لازم برای مجهز شدن این کارخانه ها به فن آوری جدید و بخش های مختلف بازرگانی و بازاریابی و تبلیغات وبرند سازی را فراهم سازند.

در دنیای جدید کارخانه ای کارخانه است که تمام خصوصیات تجارت مدرن اعم از بخش اداری پویا و بازرگانی و بازاریابی و برند سازی و دستگاههای مدرن را داشته باشد و بتواند با برند های معروف و معتبر دنیا رقابت کند.

زمانی می توانیم به ساخت کارخانه های جدید فکر کنیم که کارخانه های موجود دو شیفت و سه شیفت کار کنند و ظرفیت آنها کاملا پر شده باشد. بدیهی است زمانی که بسیاری از کارخانه های سنگبری موجود در ایران به دلیل رکود حاکم بر بازار یک شیفت و یا حتی کمتر کار می کنند ساخت کارخانه های جدید کمی دور از انتظار است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یک × 1 =