آپارتمان سازی محیط زیست را تخریب می کند یا صنعت سنگ؟

آپارتمان سازی محیط زیست را تخریب می کند یا صنعت سنگ؟

از سال 75 تاکنون حداقل ده میلیون درخت به واسطه آپارتمان سازی در این کشور تولید نشده و در برخی مناطق نیز برای ساختمان سازی برخی درختان موجود قطع شده اند.

407
0
آپارتمان سازی
آپارتمان سازی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، حدودا تا بیست سال پیش – سال ۱۳۷۵- در بسیاری از شهرهای کوچک ایران از آپارتمان سازی خبری نبود. زمین در اینگونه شهرها ارزان بود و هرکس که می خواست خانه ای بسازد به راحتی آن را تهیه و بسترهای لازم برای ساخت خانه را فراهم می کرد.

اکثر خانه هایی که در آن دوران در شهرهای کوچک ساخته می شد یک طبقه یا دو طبقه بود و اغلب در تمامی این خانه ها حیاطی وجود داشت که در محوطه آن یک یا چند درخت کاشته و توسط صاحب خانه مورد مراقبت قرار می گرفت.

حدودا از سال ۱۳۷۵ به این سو زمین به عنوان کالایی ارزشمند در اختیار دلالان قرار گرفت و دلالان زمین در غفلت برخی مسئولین و به تبعیت از شهر های بزرگی مثل تهران آپارتمان سازی را با جدیت هر چه تمامتر پیگیری کرده و برخی از آنها این پیگیری بسیار پرسود را تا به امروز ادامه دادند.

با رشد و توسعه بی دلیل آپارتمان سازی که تنها نفع برنده مادی آن دلالان بوده و هستند وجود حیاط در خانه و متعاقب آن وجود درخت در حیاط خانه به تدریج منتفی شد.  از سال ۱۳۷۵ تا اکنون که حدودا بیست سال می گذرد به صورت تقریبی حدودا ده میلیون آپارتمان در ایران ساخته شده که درصد بسیار کمی از این آپارتمان ها دارای حیاط یا فضای سبز هستند.

می توان نتیجه گرفت که از سال ۷۵ تاکنون حداقل ده میلیون درخت به واسطه آپارتمان سازی در این کشور تولید نشده و در برخی مناطق نیز برای ساختمان سازی برخی درختان موجود قطع شده اند.

با توجه به نکات فوق آیا می توان صحبت های برخی کارشناسان که تمامی تقصیرهای آلودگی هوا و وجود ریزگردها و تخریب محیط زیست را به گردن معدندارانی که از دل کوه سنگ استخراج می کنند- می اندازند قابل اعتناء دانست؟

 

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

18 + 17 =