رشد چهل درصدی صنعت ایران در سالهای آینده 

رشد چهل درصدی صنعت ایران در سالهای آینده 

مدیر فروش شرکت mks: با توجه به اجرای برجام و برداشته شدن تحریم های ایران به نظر می رسد که صنعت سنگ ایران می تواند در سالهای آینده حضور بسیار پررنگی در بازارهای جهانی داشته باشد ودر دو، سه سال آینده رشدی سی الی چهل درصدی را تجربه کند.

148
0
آلپر باستون
آلپر باستون

آلپر باستون مدیر فروش شرکت mks که در نمایشگاههای سنگ ایران حضوری  مستمر داشته در تشریح وضعیت نمایشگاه های موجود درایران گفت: نمایشگاه تهران بزرگتر از اصفهان و تعداد سالن های آن بیشتراست اما نمایشگاه سنگ اصفهان بازدید کننده های بیشتری داشت و افراد بیشتری ازغرفه ها بازدید می کردند.

وی افزود: با حضوردر نمایشگاههای مختلف در ایران متوجه شدم که اغلب بازدیدکنندگان مربوط به همان منطقه ای هستند که نمایشگاه در آنجا برگزار می شود و بازدید کننده از شهرهای دیگر بسیار کم است. در اصفهان هم بیشتر بازدید کنندگان از خود اصفهان بودند.

وی ادامه داد: کشور ایران علیرغم ظرفیت های بسیار بالایی که در صنعت سنگ دارد تاکنون در بازارهای جهانی حضوری فعال نداشته و فعالیت های صادراتی آن بسیار کم بوده است اما از الان به بعد صنعت سنگ ایران مجبور است در بازارهای جهانی حضوری فعالی داشته باشد و صادرات را با جدیت بیشتری پیگیری کند.

مدیر فروش شرکت mks گفت: صنعت سنگ ایران تا کنون در تولید بسیار موفق عمل کرده اما در تجارت بسیار ضعیف است و شرکت های بازرگانی که در این زمینه وجود دارند نتوانسته اند عملکرد خوبی داشته باشند.

وی تصریح کرد: کارخانه ها تولید می کنند ولی نمی توانند بفرشند که برای تصحیح این روند حتما لازم است که در زمینه بازرگانی کارهای وسیع و گسترده ای صورت پذیرد.

وی ادامه داد: هیچ کشوری نمی تواند تا ابد درهای دنیا را به روی اقتصاد خود ببندد و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای رشد و توسعه صنعت باید محصول را به کشورهای دیگر صادر کرد. باید داد و ستد کرد تا در تجارت به موفقیت رسید. ترکیه با توجه ویژه به صادرات به جایی رسیده که کارخانجات تولید سنگ آن سه شیفت کار می کنند.

باستون گفت: صنعتگران ترکیه برای برند سازی و فروش محصولات خود و برقراری ارتباط با دنیای خارج نهایت استفاده را از شبکه های اجتماعی کرده اند و در این راه بسیار هم موفق بوده اند اما در ایران استفاده از شبکه های اجتماعی برای برند سازی و فروش محصولات خیلی کم انجام می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اجرای برجام و برداشته شدن تحریم های ایران به نظر می رسد که صنعت سنگ ایران می تواند در سالهای آینده حضور بسیار پررنگی در بازارهای جهانی داشته باشد ودر دو، سه سال آینده رشدی سی الی چهل درصدی را تجربه کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 2 =