آلپر باستون: قانون چک در ترکیه بسیار سختگیرانه است  

آلپر باستون: قانون چک در ترکیه بسیار سختگیرانه است  

مدیر فروش شرکت mks: دولت و بانک های ترکیه برای افرادی که در مورد چک های خود بی توجه هستند جرائم سختی را در نظر گرفته است. چنین فردی به هیچ عنوان نمی تواند از بانک های موجود در ترکیه دوباره دسته چک بگیرد همچنین به هیچ عنوان نمی تواند از تسهیلات بانکی استفاده کند.

467
0
آلپر باستون
آلپر باستون

آلپر باستون مدیر فروش شرکت mks ترکیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در کشور ترکیه اغلب داد و ستدهای تجاری با چک انجام می شود اما به دلیل سختگیری هایی که بانک ها و دولت ترکیه برای مقوله چک دارند تعداد چک های برگشتی بسیار کم است.

وی افزود: در ترکیه اگر از فردی چک داشته باشید و آن را به بانک ببرید و در حساب وی به اندازه کافی پول نباشد بانک خیلی سریع حسابهای دیگر آن شخص را بررسی می کند و از هر حسابی که موجودی داشته باشد چک را پاس می کند. برای انجام این کار یک هماهنگی دقیق و منسجم بین تمامی بانک های ترکیه وجود دارد.

مدیر فروش شرکت mks ترکیه ادامه داد: دولت و بانک های ترکیه برای افرادی که در مورد چک های خود بی توجه هستند جرائم سختی را در نظر گرفته است. چنین فردی به هیچ عنوان نمی تواند از بانک های ترکیه دوباره دسته چک بگیرد همچنین به هیچ عنوان نمی تواند از تسهیلات بانکی استفاده کند.

وی گفت: افرادی که در این رابطه تخلف می کنند در لیست سیاه قرار می گیرند و مناسبات تجاری اشان به شدت دچار آسیب می شود پس کمتر کسی حاضر می شود که در این مورد تخلف داشته باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

19 − چهار =