آلپر باستون: صنعت سنگ در اقتصاد ترکیه بسیارمهم است

آلپر باستون: صنعت سنگ در اقتصاد ترکیه بسیارمهم است

مدیر فروش شرکت mks ترکیه: به دلیل وجود معادن غنی و ارزشمند و دستگاههایی با کیفیت های بسیار بالا صنعت سنگ در کشور ترکیه پیشرفت های بسیار چشمگیری داشته و صادرات سنگ به کشورهای دیگر در حال افزایش است.

238
0
آلپر باستون
آلپر باستون

آلپر باستون مدیر فروش شرکت mks ترکیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: در کشور ترکیه تولید کنندگانی که در نمایشگاههای خارجی شرکت می کنند از حمایت دولت برخوردار می شوند.

وی افزود: دولت ترکیه ۴۵% از هزینه شرکت در نمایشگاههای خارج از کشور را پرداخت می کند.

وی ادامه داد: همچنین اگر کسی بخواهد کسب و کار جدیدی راه اندازی کند و در ابتدای کار نیاز به سرمایه اولیه دارد می تواند از دولت حمایت های بسیار خوبی را دریافت کند.

مدیر فروش شرکت mks ترکیه گفت: در تسهیلات بانکی سیستم بسیار خوبی برای استفاده مردم و فعالان صنعت تهیه و تدارک دیده شده و همه می توانند در چهارچوب مقررات به خوبی از این تسهیلات استفاده کنند.

وی تصریح کرد: کشور ترکیه در زمینه وجود معادن سنگ و تنوع بسیارغنی است و همچنین در زمینه کیفیت ماشین آلات به درجه بسیار خوبی رسیده و می تواند در این زمینه با کشورهای مطرح دنیا رقابت کند.

آلپر باستون خاطر نشان کرد: به دلیل وجود معادن غنی و ارزشمند و دستگاههایی با کیفیت های بسیار بالا صنعت سنگ در کشور ترکیه پیشرفت های بسیار چشمگیری داشته و صادرات سنگ به کشورهای دیگر در حال افزایش است، صنعت سنگ در اقتصاد ترکیه بسیار مهم و تاثیر گذار است.

وی اذعان داشت: کشور ایران هم دارای معادن غنی و ارزشمند بسیار زیادی است اما تاکنون در آن حد که لازم و شایسته است این سنگ ها به دنیا معرفی نشده اند.

وی گفت: به طور حتم پس از برداشته شدن تحریم ها صنعت سنگ ایران رشد قابل ملاحظه ای خواهد کرد و سنگ ایران بیش از پیش شناخته خواهد شد که این برای صنعت سنگ ترکیه بسیار خطرناک است.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلاتی که در صنعت سنگ ایران دیده می شود فرسوده بودن ماشین آلات است که باید در مورد تعویض این دستگاهها اقدامات جدی انجام شود. ایران در صورتی می تواند در بازارهای جهانی رقابت داشته باشد که از ماشین آلات مدرن استفاده کند. با ماشین آلات سنتی امکان حضور در بازارهای جهانی ممکن نیست.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

3 − دو =