آغازعملیات اجرایی اولین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی محلات

آغازعملیات اجرایی اولین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی محلات

شهردار محلات: مقدمات اجرایی این سمپوزیوم فراهم شده و فراخوان آن طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.

503
0
جلال آقا رضایی
جلال آقا رضایی

جلال آقا رضایی شهردار محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران با اشاره به برگزاری اولین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی محلات در شهریور ماه سال جاری اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون چندین جلسه تخصصی با حضور مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر در ارتباط با برگزاری این سمپوزیوم برگزار و مقدمات اجرایی آن فراهم شده است. فراخوان این سمپوزیوم طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت هنر مجسمه سازی و ضرورت استفاده از این هنردر مبلمان شهری ادامه داد: مجسمه یکی از ارکان مهم و تاثیرگذار مبلمان شهری است که می توان با تکیه بر آن فضای شهری را تلطیف و معانی ارزشمند فرهنگی و هنری را منتقل کرد.

وی افزود: هنر مجسمه سازی یکی از ماندگارترین هنرها است که آثار مثبت آن گاهی تا قرنها برجای می ماند و این ظرفیت را برای آیندگان ایجاد می کند که با فرهنگ و آداب و رسوم و نوع تفکر گذشتگان خود آشنا شوند.

شهردار محلات گفت: یکی از اهداف مهم اجرای این پروژه بالا بردن بهره وری در صنعت سنگ محلات است. با استفاده از هنرمجسمه سازی و ترویج آن در بین مردم شهر محلات می توانیم بسترهای لازم برای تبدیل سنگ های باطله به آثار ارزشمند هنری را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: برخی از آثار هنری مجسمه سازی که توسط هنرمندان این رشته طراحی و اجرا شده اند با قیمت های بسیار بالایی در دنیا به فروش می رسند. در برخی موارد ارزش افزوده ای که این مجسمه ها ایجاد می کنند بسیار بیشتر از سنگ های بریده و فرآوری شده در کارخانه است.

وی خاطر نشان کرد: با حضور هنرمندان برجسته مجسمه سازی دنیا در شهر محلات و اقامت بیست روزه آنها و ایجاد کارگاه توسط این هنرمندان بسترهای لازم برای آشنایی مردم و جوانان با این رشته هنری فراهم می شود و بدون شک بسیاری از جوانان به این رشته علاقه مند خواهند شد. این کارگاه یک مرکز آموزش بسیار قوی و در حد استاندارهای بین المللی است.

وی با اشاره به اهمیت هنرمجسمه سازی در جذب توریسم تصریح کرد: کشورهایی که در ترویج و استفاده از هنر مجسمه سازی برای تزئین مبلمان شهری پیشرو بوده اند و به این مقوله اهمیت داده اند توانسته اند در جذب توریسم نیز بسیار موفق باشند. هنر مجسمه سازی یکی از مهمترین جاذبه های صنعت توریسم است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

بیست + چهار =